UTSTÄLLNING
SKK:s 200
6


<< Tillbaka till reultatsida


  INT ÄLVSJÖ 9/12 - Freddie Klindrup, DANMARK 

Juniorklass
Chezzay's Alex Takes It All - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Kovachii's Buchi - JUNKL 1 JUNKK 2

Unghundklass
Silvermånens Haldir - UKL 1 UKK 1
Rowleys Yama-Fuji of Joy -
UKL 1 UKK 2
Stjärnsmällens Right On Target - UKL 1 UKK 3

Öppenklass
Moalitz Hugo Highspirited - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 1 CERT CACIB BIR SV-06!
Rowleys Son of A Gun - ÖKL 1 ÖKK 2 CK 
Vitagårdens Silver Baron von Elf - ÖKL 1 ÖKK 3 CK 
Stjärnsmällens Favorit
- ÖKL 1 ÖKK 4
Gunways White Moondust - ÖKL 1 ÖKK R
Arragon S40208/2005 - ÖKL 1
Wisexs Zimon - ÖKL 1
Ice-Fox Yukiko - ÖKL 2

Championklass
Kannibalens Almighty Angus -
CHKK 1 CK BH 2 R-CACIB
Noidens Right On Time - CHKK 2 CK BH 3
Rowleys Winner Takes It All - CHKK 3 CK BH 4
Slåboda's Zilver Bow - CHKK 4
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK R

Veteranklass
Rowleys Just Justin - VETKK 1 CK BH R BIM-vet
Tinto's Pictures of You - VETKK 2 HP

Juniorklass
Chezzay's Annie The Almighty - JUNKL 1 JUNKK 1CK BT 1 CERT BIM SV-06
Jasam's Beautiful Silvers Dream -
JUNKL 1 JUNKK HP
Moalitz Lova Lavendel - JUNKL 2
Slåboda's Double Amore - JUNKL 2
Tinto's Gucci Girl - JUNKL 2

Unghundsklass
Isi-Gota Thornbird - UKL 1 UKK 1 HP
Noidens Xpectant Vanilla Ice - UKL 2

Öppenklass
Tinto's Ellie On Time to Noiden - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 CACIB
Slåboda's Zilver Jewel - ÖKL 1 ÖKK 2 CK
Slåboda's Money Penny - ÖKL 1 ÖKK 3 CK
Enfloy'z Novaah-Lee A Charmant Lady - ÖKL 1 ÖKK 4
Rövardotterns Sayuri - ÖKL 1 ÖKK R
Kovachii's Alice-Tai-Haku - ÖKL 1
Noidens Sussie In Stardust - ÖKL 1
Noidens Vit Som En Snö - ÖKL 1
Ostara of M Early Summer JP - ÖKL 1
Slåboda's Cola Light - ÖKL 1
Noidens Snowstar of Geisha - ÖKL 2

Championklass
Silvermånens Frida-Li - CHKK 1 CK BT 3 R-CACIB
Slåboda's Orion Bellatrix - CHKK 2 CK BT R
Rowleys Sailor Moon -
CHKK 3 CK
Rowleys Neon Flash - CHKK 4 CK
Rowleys Pride'N'Joy - CHKK R CK
Lillsidans Asian Girl - CHKK OPL
Slåboda's Yoshiko - CHKK OPL
Rowleys Snow Queen - CHKK OPL
Rowleys Touch of Magic - CHKK OPL

Veteranklass
Japptit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK BT 4 BIR-vet
Snäcktavik's Siroi Tensi - VETKK 2 HP


  INT VÄXJÖ 5/11 - Gunilla Sandberg 

Juniorklass
Kovachii's Buchi - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH R

Unghundklass
Kullhagas Subarasii Otoko - UKL 1 UKK 1 CK
Kullhagas Subarasii Musuko - UKL 1 UKK 2 CK
Tropisk White of Andy -
UKL 2
White Clan's Omiko - UKL 2

Öppenklass
Hult Haga's Minoo - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 3 CERT SUCH!
Moalitz Jinko The Jewel - ÖKL 1 ÖKK 2 
Wisexs Zacki - ÖKL 2

Championklass
Kannibalen's Brave Sir Robin - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIM
Noidens Right On Time - CHKK 2 CK BH 2
Noidens White Zimba of Hana - CHKK 3 CK BH 4
Kannibalen's Almighty Angus - CHKK 4
Enfloy'z Naijk The Charmant Prince - CHKK R

Juniorklass
Kannibalens Christmas Stardust - JUNKL 1 JUNKK 1CK BT R
Chezzay's Annie The Almighty - JUNKL 1 JUNKK 2 CK
Absolut White's Lillasyster - JUNKL 2

Unghundsklass
White Clan's Shai - UKL 1 UKK 1 
Japax Xlnt Wonderful Wilma - UKL 2

Öppenklass
Enfloy'z La'Diva Name of The Game - ÖKL 1 ÖKK 1CK BT 2 CERT SUCH! R-CACIB
Tinto's Ellie On Tie to Noiden - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BT 3
Noidens Vit Som En Snö - ÖKL 1 ÖKK 3 CK BH 4
Gullspira's Tusensköna - ÖKL 2
Kovachii's Alice-Tai-Haku - ÖKL 2

Championklass
Rowleys Touch of Magic - CHKK 1 CK BT 1 CACIB BIR


  INT SUNDSVALL 7/10 - Anatoli Zhuk, RYSSLAND 

Unghundklass
Silvermånens Haladir - UKL 1 UKK 1 CK BH 2 R-CACIB
Isumi's Shiro Futsu Kingu O'Asagi - UKL 1 UKK 2 CK BH R
Gunways White Moondust - UKL 1 UKK 3

Öppenklass
Rowleys Winner Takes It All - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 1 CERT SUCH! CACIB BIM
Rowleys Veni Vidi Vici - ÖKL 1 ÖKK 2
Lillsidans Bruce Almighty - ÖKL 1 ÖKK 3

Championklass
Rowleys Paler Shade of White -
CHKK 1 CK BH 3
Moalitz Gizmo Good - CHKK 2 CK BH 4

Unghundsklass
SIsumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi - UKL 1 UKK 1 CK 

Öppenklass
Lillsidans Asian Girl - ÖKL 1 ÖKK 1CK BT 1 CERT CACIB BIR
Lillsidans Almost Famous - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BT R
Isumi's Shiro Desu Ó Amejisuto - ÖKL 1 ÖKK 3
Bastängens Virvel - ÖKL 1 ÖKL 4
Vinorets White Amira - ÖKL 1 ÖKK R
Jappelinas White Chantana - ÖKL 1
Moalitz Hedda Heart - ÖKL 2

Championklass
Rowleys Sailor Moon - CHKK 1 CK BT 2 R-CACIB
Silvermånens Frida-Li - CHKK 2 CK BT 3
Rowleys Neon Flash -
CHKK 3
Rowleys Oriental Pearl to Isumis -
CHKK 4

Veteranklass
Mellskogens The Baby of Floy - VETKK 1 CK BIR-vet


  INT SOFIERO 10/9 - Robert Schill, RUMÄNIEN 

Juniorklass
Absolut White's Lillebror - JUNKL 1 JUNKK 1

Unghundklass
Tropisk White of Andy - UKL 1 UKK 1CK BH 4

Öppenklass
Kannibalen's Bouncing Budda - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 3 CERT

Championklass
Kannibalen's Brave Sir Robin -
CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR
Kullhagas Great Pal - CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB

Juniorklass
Chezzay's Ayla At Last - JUNKL 2


  NAT BÖDA SAND 2/9 - Boo Lundström 

Unghundsklass
Isumi's Shiro Futsu Kingu O'Asagi - UKL 1 UKK 1 HP
Tropisk White of Andy - UKL 1 UKK 2 

Öppenklass
Wisexs Zacki - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT

Championklass
Isumi's Shiro Chi Kara Corey -
CHKK 1 CK BH 1 BIR 

Juniorklass
White Clan's Shai - JUNKL 1 JUNKK 1

Unghundsklass
Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi - UKL 1 UKK 1 CK
Isumi's Shiro Ginko Kara Kikuchiyo - UKL 1 UKK 2
Isumi's Shiro Fairu Kuin Kara Asagi - UKL 1 UKK 3

Öppenklass
Vita Ligans Blondie - ÖKL 1 ÖKK 1CK BT 1 CERT BIM
Noidens Vit Som En Snö- ÖKL 1 ÖKK 2 CK BT 2
Isumi's Shiro Ensaki Sakura - ÖKL 1 ÖKK 3 CK BT 3
Lillsidans Asian Girl - ÖKL 1 ÖKK 4 CK BT R
Isumi's Shiro Desu Ó Amejisuto - ÖKL 1ÖKK R
Slåboda's Just A Starlight - ÖKL 1

Championklass
Rowleys Oriental Pearl to Isumis - CHKK 1 CK BT 4
Rowleys Neon Flash - CHKK 2 CK


  INT NYKÖPING 20/8 - Maija Mäkinen, FINLAND 

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant -
CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIM
Noidens White Zimba of Hana - CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB

Juniorklass
Suki Da Yo's Amazing Angel - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Öppenklass
Kullhagas Subarasii Asa - ÖKL 1 ÖKK 1
Noidens Vit Som En Snö - ÖKL 1 ÖKK 2
Lillsidans Asian Girl - ÖKL 1 ÖKK 3
Confettie's Sculpture Sushi - ÖKL 2
Tinto's Ellie On Time to Noiden - ÖKL 2

Championklass
Rowleys Snow Queen - CHKK 1 CK BT 2 CACIB

Veteranklass
Jappetit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK BT 1 BIR BIG-1 BIR-vet B


  INT NORRKÖPING 19/8 - Claudio de Giuliani, ITALIEN 

Öppenklass
Noidens White Zimba of Hana - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 1 CERT SUCH! R-CACIB

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant -
CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR

Öppenklass
Lillsidans Asian Girl - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 CERT CACIB
Noidens Vit Som En Snö - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BT 4 R-CACIB
Noidens White Kataya The New Star - ÖKL 1 ÖKK 3

Veteranklass
Jappetit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK BT 1 BIM BIR-vet
Jappetit's Elvira of Floy to Noidens - VETKK 2 CK BT 3


  INT RONNEBY 13/8 - Anthony Moran, IRLAND 

Juniorklass
White Clan's Shai - JUNKL 1 JUNNKK 1 CK BT 1 CERT BIR

Öppenklass
Vita Ligans Betsy - ÖKL 1 ÖKK 1CK BT 2 CACIB


  NAT ASKERSUND 12/8 - Rose-Marie Emery 

Öppenklass
Vitagårdens Silver Baron von Elf - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 1 CERT BIM
Wisexs Zimon - ÖKL 2
Tinto's Dream Come True - ÖKL 0

Öppenklass
Lillsidans Asian Girl  - ÖKL 1 ÖKK 1CK BT 1 CERT BIR
Confettie's Sculpture Sushi - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BT 2
Slåboda's Just A Starlight - ÖKL 1 ÖKK 3 CK BT 3


  NAT SVENSTAVIK 5/8 - Elina Tan Hietalahti, FINLAND 

Juniorklass
Silvermånens Haldir - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Isumi's Shiro Futsu Kingu O'Asagi - JUNKL 1 JUNKK 2

Öppenklass
Silvermånens Gandalf - ÖKL 2

Championklass
Isumi's Shiro Chi Kara Corey - CHKK 1 CK BH 1 BIR BIG 1 BIS R
Silvermånens Faramir - CHKK 2

Juniorklass
Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Öppenklass
Silvermånens Galadriel  - ÖKL 1 ÖKK 1
Moalitz Ginsa The Graceful - ÖKL 1 ÖKK 2

Championklass
Rowleys Oriental Pearl to Isumis - CHKK 1
Silvermånens Frida-Li -
CHKK 2


  NAT RANSÄTER 30/7 - Lis-Beth Karlsson Liljeqvist 

Juniorklass
Wisexs Kenzo A Million Winner - JUNKL 1 JUNKK 1 CK
Arragon S40208/2005 - JUNKL 1 JUNKK 2

Unghundklass
Wisexs Ultimate Challange - UKL 1 UKK 1 HP
Moalitz Joker The jackpot -
UKL 1 UKK 2 HP

Öppenklass
Enfloy'z Kidoo The Northern Star - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT SUCH!
Noidens White Zimba of Hana - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH 4
Tinto's Dream Come True - ÖKL 1 ÖKK 3

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant
- CHKK 1 CK BH 1 BIR
Fröbodas White-Ackiro - CHKK 2 CK BH 3
Slåboda's Ryhdon Horn - CHKK 3 CK BH R

Juniorklass
Chezzay's Annie The Almighty - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Unghundsklass
Enfloy'z Outstanding'N' Xellent Ziri - UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass
Noidens Vit Som En Snö - ÖKL 1 ÖKK 1 BT 2 CERT
Mijano's Mariko - ÖKL 1 ÖKK 2
Noidens White Kataya The New Star - ÖKL 1 ÖKK 3
Silvermånens Galadriel - ÖKL 2

Veteranklass
Jappetit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK  BT 1 BIM BIR-vet BIS-1 vet


  INT VÄSTERÅS 23/7 - Per Svarstad 

Juniorklass
Rowleys Yama-Fuji of Joy - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH 2 CERT

Unghundklass
Rowleys Winner Takes It All - UKL 1 UKK 1 HP

Championklass
Rowleys Paler Shade of White -
CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR
Noidens Right On Time -
CHKK 2 CK BH 3 R-CACIB
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK 3 CK BH 4

Unghundsklass
Rowleys Xtravaganzia of Felix - UKL 1 UKK 1 CK BT 2 CERT R-CACIB
Jasam's Xpensive Kiwi for Noidens - UKL 1 UKK 2 CK  BT 4
Noidens Xpectant Vanilla Ice - UKL 1 UKK 3
Noidens White Kataya The New Star - UKL 1 UKK 4

Öppenklass
Tinto's Ellie On Time to Noiden - ÖKL 1 ÖKK 1CK BT R
Lillsidans Asian Girl - ÖKL 1 ÖKK 2 CK
Kovachii's Alice-Tai-Haku - ÖKL 1 ÖKK 3

Championklass
Rowleys Sailor Moon - CHKK 1 CK BT 1 CACIB BIM
Rowleys Neon Flash - CHKK 2 CK BT 3
Rowleys Pride'N'Joy - CHKK 3 CK
Slåboda's Yoshiko -
CHKK 4 CK

Veteranklass
Jappetit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK  BIR-vet


  INT HÖGBO BRUK 16/7 - Ove Germundsson 

Unghundsklass
Moalitz Joker The Jackpot - UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass
Rowleys Veni Vidi Vici - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 4 CERT
Varavara's White Fox
- ÖKL 1 ÖKK 2
Isumi's Shiro Eiheji Tanbo -
ÖKL 1 ÖKK 3

Championklass
Jasam's Snow White Holliday Romance -
CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR
Noidens Right On Time - CHKK 2 CK BH 2
Silvermånens Faramir - CHKK 3 CK BH 3

Juniorklass
Isi-Gota Thornbird - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Unghundsklass
Noidens Xpectant Vanilla Ice - UKL 1 UKK 1 CK BT 2 R-CACIB
Confettie's Super Nova - UKL 1 UKK 2 CK BT 4

Öppenklass
Silberstras Charmi - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 1 CERT CACIB BIM
Jasam's Perfect Princess of Showman - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BT R
Tinto's Ellie On Time to Noiden - ÖKL 1 ÖKK 3
Silvermånens Galadriel - ÖKL 1 ÖKL 4

Championklass
Silvermånens Frida-Li - CHKK 1 CK BT 3

Veteranklass
Shiromi's Shinzoku - VETKK 1 HP  BIR-vet


  INT HÖGBO BRUK 15/7 - Marja Talvitie, FINLAND 

Unghundsklass
Moalitz Joker The Jackpot - UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass
Jasam's Snow White Holliday Romance - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT SUCH! R-CACIB
Isumi's Shiro Eiheji Tanbo -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH 3
Rowleys Veni Vidi Vici - ÖKL 1 ÖKK 3
Varavara's White Fox - ÖKL 1 ÖKK 4

Championklass
Noidens Right On Time -
CHKK 1 CK BH 1 CACIB
Fröbodas White-Ackiro - CHKK 2
Silvermånens Faramir -
CHKK 3

Juniorklass
Isi-Gota Thornbird - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Unghundsklass
Jasam's Xpensive Kiwi for Noidens - UKL 1 UKK 1 CK BT 1 CERT CACIB BIM
Confettie's Super Nova - UKL 1 UKK 2

Öppenklass
Donåsens Dona Belle D'La Zorg - ÖKL 1 ÖKK 1
Jasam's Perfect Princess of Showman - ÖKL 1 ÖKK 2
Silberstras Charmi - ÖKL 1 ÖKK 3
Tinto's Ellie On Time to Noiden -
ÖKL 1 ÖKK 4
Silvermånens Galadriel - ÖKL 2

Championklass
Silvermånens Frida-Li - CHKK 1 CK BT 2 R-CACIB


  INT HÖGBO BRUK 14/7 - Paul Stanton 

Öppenklass
Isumi's Shiro Eiheji Tanbo - ÖKL 1 ÖKK 1 
Rowleys Veni Vidi Vici - ÖKL 1 ÖKK 2
Jasam's Snow White Holliday Romance - ÖKL 1 ÖKK 3 
Varavara's White Fox
- ÖKL 1 ÖKK 4

Championklass
Noidens Right On Time -
CHKK 1 CK BH 1 CACIB
Silvermånens Faramir - CHKK 2

Juniorklass
Isi-Gota Thornbird - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Unghundsklass
Noidens Xpectant Vanilla Ice - UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass
Tinto's Ellie On Time to Noiden - ÖKL 1 ÖKK 1CK BT 1 CERT CACIB BIM
Lillsidans Asian Girl - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BT 3
Silberstras Charmi - ÖKL 1 ÖKK 3
Jasam's Perfect Princess of Showman - ÖKL 1 ÖKK 4
Silvermånens Galadriel - ÖKL 2

Championklass
Silvermånens Frida-Li - CHKK 1 CK BT 2 R-CACIB


  NAT ALFTA 9/7 - Lena Stålhandske 

Juniorklass
Silvermånens Haldir - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH 4 CERT
Isumi's Shiro Futsu Kingu O'Asagi - JUNKL 1 JUNKK 1 HP


Unghundklass
Enfloy'z Oeddie Xellent Like Floy - UKL 1 UKK 1 CK
Moalitz Joker The Jackpot -
UKL 1 UKK 2

Öppenklass
Silvermånens Gandalf - ÖKL 1 ÖKK 1

Championklass
Isumi's Shiro Chi Kara Corey - CHKK 1 CK BH 1 BIM
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK 2 CK BH 2
Fröbodas White-Ackiro - CHKK 3 CK BH 3
Silvermånens Faramir -
CHKK 4 CK BH R

Juniorklass
Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi - JUNKL 1 JUNKK 1 
Isumi's Shiro Fairu Kuin Kara  Asagi-
JUNKL 1 JUNKK 2

Öppenklass
Silvermånens Galadriel - ÖKL 1 ÖKK 1

Championklass
Rowleys Neon Flash - CHKK 1 CK BT 2
Silvermånens Frida-Li -
CHKK 2 CK BT 3

Veteranklass
Jappetit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK BT 1 BIR  BIG-4 BIR-vet BIS-1 vet


  INT TVÅÅKER 9/7 - Jochen H Eberhardt, TYSKLAND 

Championklass
Kullhagas Great Pal -
CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR
Kannibalens Brave Sir Robin - CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB

Juniorklass
Chezzay's Annie The Almighty - JUNKL 1 JUNKK 1CK BT 1 CERT BIM
Chezzay's Ayla At Last -
JUNKL 2

Championklass
Kannibalens Avalanche Amy - CHKK 1 CK BT 2 CACIB


  NAT TVÅÅKER 8/7 - Moa Persson 

Juniorklass
Kullhagas Subarasii Otoko - JUNKL 2

Championklass
Kullhagas Great Pal -
CHKK 1 CK BH 1 BIR

Juniorklass
Chezzay's Annie The Almighty - JUNKL 1 JUNKK 1
Chezzay's Ayla At Last -
JUNKL 2


  INT PITEÅ 8/7 - Ejvind Mjærum, NORGE 

Juniorklass
Isumi's Shiro Futsu Kingu O'Asagi - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Unghundklass
Gunways White Moondust - UKL 1 UKK 1CK BH 3
Bongo
S46261/2006 - UKL 1 UKK 2 HP

Öppenklass
Sunny Bei Lucky  Lux Mundi - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT R-CACIB

Championklass
Isumi's Shiro Chi Kara Corey - CHKK 1 CK BH 1CACIB BIR

Juniorklass
Isumi's Shiro Fairu Kuin Kara  Asagi - JUNKL 1 JUNKK 1CK BH 3
Isi-Gota Thornbird - JUNKL 1 JUNKK 2
Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asag - JUNKL 1 JUNKL 3
Isi-Gota Could Mountain - JUNKL 2

Öppenklass
We-Sedso Claudia for Noblewhite - ÖKL 1 ÖKK 1CK BT 2 CERT R-CACIB SUCH!
Jasam's Interesting Silver Girl - ÖKL 1 ÖKK 2
Kullhagas Subarasii Bizin - ÖKL 2

Championklass
Rowleys Neon Flash - CHKK 1 CK BT 1CACIB BIM


  INT GÄLLIVARE 2/7 - Hans Almgren 

Öppenklass
Tamilan Quick'Silver - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 1 CERT CACIB BIR
Noidens Stars of Gutten - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH 2 R CACIB
Turbonnie's Caro - ÖKL 1 ÖKK 3

Juniorklass
Isi-Gota Thornbird  - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Slåboda's Gold Are Forever -
JUNKL 1 JUNKK 2

Öppenklass
Tanja N15198/02 - ÖKL 1 ÖKK 1
Noblewhite Chamelia - ÖKL 1 ÖKK 2
Kullhagas Subarasii Bizin - ÖKL 2

Veteranklass
Turbonnie's Doly Delux - VETKK 1 HP BIR-vet


  NAT BORÅS 1/7 - Elina Haapaniemi, FINLAND 

Unghundklass
Rowleys Winner Takes It All - UKL 1 UKK 1 HP
Kullhagas Subarasii Chansu -
UKL 1 UKK 2

Öppenklass
Kullhagas Great Pal - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT
Vitagårdens Silver Baron von Elf - ÖKL 1 ÖKK 2
Hult Haga's Minoo - ÖKL 1 ÖKK 3
Wisexs Zimon
- ÖKL 2

Championklass
Rowleys Paler Shade of White -
CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR

Juniorklass
Chezzay's Annie The Almighty - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Chezzay's Ayla At Last -
JUNKL 2

Unghundsklass
Rowleys Xtravaganzia of Felix - UKL 1 UKK 1 CK BT 2 CERT
Noidens Vit Som En Snö - UKL 1 UKK 2 HP
Wisexs Mon Ami - UKL 2
Alegros Pretty Collection Capella - UKL 3

Öppenklass
Kullhagas Great Illusion - ÖKL 2

Championklass
Rowleys Sailor Moon - CHKK 1 CK BT 1 BIM


  INT VÄNNÄS 18/6 - Gunilla Sandberg 

Unghundklass
Gunways White Moondust - UKL 1 UKK 1 CK BH 1 CERT CACIB BIR

Juniorklass
Isi-Gota Thornbird  - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Öppenklass
Kullhagas Subarasii Bizin - ÖKL 1 ÖKK 1CK BT 1 CERT CACIB BIM


  INT AVESTA 17/6 - Britta Roos Börjesson 

Öppenklass
Rowleys Veni Vidi Vici - ÖKL 1 ÖKK 1

Championklass
Rowleys Paler Shade of White - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR
Silvermånens Faramir - CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB

Juniorklass
Rövardotterns Sachie - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 2 CERT

Championklass
Rowleys Oriental Pearl to Isumis - CHKK 1 CK BT 1 CACIB BIM
Silvermånens Frida-Li -
CHKK 2 CK BT 3 R-CACIB


  NAT VÄNERSBORG 10/6 - Henrik Johansson 

Juniorklass
Enfloy'z Oeddie Xellent Like Floy - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH 3
Arragon S40208/2005 - JUNKL 1 JUNKK 2

Unghundklass
Moalitz Joker The Jackpot - UKL 1 UKK 1

Öppenklass
Hult Haga's Minoo - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT
Tarzan S34691/2004 - ÖKL 2


Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK 1 CK BH 1 BIM

Juniorklass
Enfloy'z Outstanding'N' Xellent Ziri - JUNKL 1 JUNKK 1 

Öppenklass
Mijano's Mariko - ÖKL 1 ÖKK 1CK BT 2 CERT
Arinn's New Dream Lady Whit Nippon - ÖKL 2

Veteranklass
Jappetit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK BT 1 BIR  BIR-vet BIS-4 vet


  NAT ÖSTERBYBRUK 3/6 - Daphne Zipperer, AUSTRALIEN 

Juniorklass
Isumi's Shiro Futsu Kingu O'Asagi - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Kullhagas Subarasii Paatii -
JUNKL 2

Öppenklass
Slåboda's Zilver Bullet - ÖKL 2

Championklass
Isumi's Shiro Chi Kara Corey - CHKK 1 CK BH 1BIR

Juniorklass
Isumi's Shiro Fairu Kuin Kara  Asagi - JUNKL 1 JUNKK 1
Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi -
JUNKL 1 JUNKK 2
Moalitz Kryssmynta Starbright -
JUNKL 1 JUNKK 3
Moalitz Kassandra Starlight - JUNKL 1 JUNKK 4

Unghundsklass
Confettie's Super Nova - UKL 2
Wisexs Underbara Ultimata Lisa - UKL 2

Öppenklass
Moalitz Izadora Iceflower - ÖKL 1 ÖKK 1CK BT 3 CERT
Moalitz Ginsa The Graceful - ÖKL 1 ÖKK 2

Championklass
Rowleys Neon Flash - CHKK 1 CK BT 1BIM

Veteranklass
Mellskogen's The Baby of Floy - VETKK 1 CK BT 2 BIR-vet BIS-4 vet


  NAT NORRKÖPING 28/5 - Nils Molin 

Juniorklass
Enfloy'z Oeddie Xellent Like Floy - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Snöblommans Alexander MacKenzie - JUNKL 1 JUNKK 2

Öppenklass
Slåboda's Another Expensive Amigo - ÖKl 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT SUCH!

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant -
CHKK 1 CK BH 1 BIR

Juniorklass
Suki Da Yo's Amazing Angel - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 1 CERT BIM
Snöblommans Amber Queen -
JUNKL 2

Unghundsklass
Kullhagas Subarasii Minamoto - UKL 1 UKK 1 CK BT 3

Öppenklass
Isumi's Shiro Dezato Amai - ÖKL 1 ÖKK 1

Championklass
Slåboda's Yoshiko - CHKK 1 CK BT 2

Veteranklass
Jappetit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK BT 4 BIR-vet


  NAT ÅNGE 21/6 - Leni Nousiainen, FINLAND 

Juniorklass
Isumi's Shiro Futsu Kingu O'Asagi - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Silvermånens Haldir -
JUNKL 1 JUNKK 2

Unghundklass
Gunways White Moondust - UKL 1 UKK 1

Öppenklass
Fröbodas White-Ackiro - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 1 CERT  SUCH! BIR

Juniorklass
Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Öppenklass
Silvermånens Galadriel  - ÖKL 1 ÖKK 1CK BT 2

Veteranklass
Shiromi's Shinzoku - VETKK 1 CK BT 1 CERT SUCH BIM BIR-vet


  INT Hässleholm 21/5 - Henrik Søeborg, DANMARK 

Juniorklass
Rowleys Yama-Fuji of Joy - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Unghundklass
Kullhagas Subarasii Chikara - UKL 2

Öppenklass
Kannibalens Brave Sir Robin - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 R-CACIB CERT SUCH!
Bonzo S25871/2003 - ÖKL 1 ÖKK 2
Kannibalens Bouncing Budda -
ÖKL 1 ÖKK 3

Championklass
Rowleys Paler Shade of White -
CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR
Kannibalens Almighty Angus - CHKK 2 CK BH 3
Japax Ura-Wakai - CHKK 3 CK BH 4

Juniorklass
Japax Xln't Wonderful Wilma  - JUNKL 2

Unghundsklass
Tropisk White of Daim - UKL 1 UKK 1 CK BT 3 CERT
Rowleys Xtravaganzia of Felix -
UKL 1 UKK 2 CK BT 4
Kullhagas Subarasii Eikyuu - UKL 1 UKK 3 HP
Wisexs Michiko The White Wonder - UKL 1 UKK 4 HP
Noidens Vit Som En Snö - UKL 1 UKK R HP
Kullhagas Subarasii Inu - UKL 2

Öppenklass
Enfloy'z La'Diva Name of The Game - ÖKL 1 ÖKK 1
Dream Bird's Kimmi - ÖKL 1 ÖKK 2

Championklass
Rowleys Sailor Moon - CHKK 1 CK BT 1 CACIB BIM
Rowleys Snow Queen - CHKK 2 CK BT 2 R-CACIB
Kannibalen's Avalanche Amy - CHKK 3 CK BT R

Veteranklass
Noidens Ghia Gomasuri - VETKK 1 CK BIR-vet
Ha Kuna Matatas Elektra - VETKK 2 HP



  NAT PITEÅ 13/5 - Göran Hallberger 

Öppenklass
Sunny Bei Lucky Lux Mundi - ÖKL 1 ÖKK 1
Kullhagas Subarasii Bizin - ÖKL 2

Öppenklass
Rövardotterns Sayuri - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 1 CERT BIR


  NAT LARV 6/5 - Michael Forte, IRLAND 

Juniorklass
Rowleys Yama-Fuji of Joy - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH 2 CERT
Moalitz Joker The Jackpot - JUNKL 1 JUNKK 2 HP

Unghundklass
Noidens White Zimba of Hana - UKL 1 UKK 1 CK BH 4
Rowleys Winner Takes It All - UKL 1 UKK 2 CK BH R

Öppenklass
Hult Haga's Minoo - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 3
Enfloy'z Kidoo The Northern Star
- ÖKL 1 ÖKK 2

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant -
CHKK 1 CK BH 1 BIR

Unghundsklass
Noidens Vit Som En Snö - UKL 1 UKK 1 CK BT R
Noidens White Kataya The New Star - UKL 1 UKK 2
Jappetassens Zilla - UKL 1 UKK 3
Kullhagas Subarasii Minamoto - UKL 1 UKK 4

Öppenklass
Enfloy'z La'Diva Name of The Game - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 3 CERT
Enfloy'z Novaah-Lee A Charmant Lady - ÖKL 1 ÖKK 2

Championklass
Rowleys Sailor Moon - CHKK 1 CK BT 2
Noidens Pikachu - CHKK 2 CK BT 4

Veteranklass
Jappetit's Elvira of Floy to Noiden - VETKK 1 CK BT 1 BIM BIR-vet


  NAT VÄSTERÅS 22/4 - Elina Tan-Hietalahti, FINLAND 

Juniorklass
Isumi's Shiro Futsu Kingu O'Asagi - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH 2 CERT

Unghundklass
Kullhagas Subarasii Karei - UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass
Slåboda's Another Expensive Amigo - ÖKL 1 ÖKK 1

Championklass
Isumi's Shiro Chi Kara Corey -
CHKK 1 CK BH 1BIR
Noidens Right On Time - CHKK 2

Juniorklass
Isumi's Shiro Fairu Kuin Kara  Asagi - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 1 CERT BIM
Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi - JUNKL 1 JUNKK 2 HP

Unghundsklass
Noidens Vanity Silverbow of Geisha - UKL 2

Öppenklass
Bastängens Virvel - ÖKL 1 ÖKK 1
Noblewhite Great Finn Girl - ÖKL 1 ÖKK 2
Kovachii's Alice-Tai-Haku - ÖKL 2


  INT ÄLVSJÖ 15/4 - Ewa Nielsen 

Juniorklass
Rowleys Yama-Fuji of Joy - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Unghundklass
Noidens White Zimba of Hana - UKL 1 UKK 1 HP
Rowleys Winner Takes It All -
UKL 2

Öppenklass
Lillsidans Bombi Bitt - ÖKL 2

Championklass
Noidens Right On Time -
CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR
Slåboda's Zilver Bow - CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB

Juniorklass
Annemoné S23685/2005 - JUNKL 1 JUNKK 1

Unghundsklass
Confettie's She's The One - UKL 1 UKK 1 CK BT R
Rowleys Xtravaganzia of Felix - UKL 1 UKK 2 HP
Kullhagas Subarasii - UKL 1 UKK 3 
Noidens Vit Som En Snö - UKL 2
Noidens White Kataya The New Star - UKL 2
Slåboda's Money Penny - UKL 2

Öppenklass
Slåboda's Yoshiko - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 CERT R CACIB SUCH!
Bastängens Virvel - ÖKL 1 ÖKK 2
Confettie's Sculpture Sushi - ÖKL 1 ÖKK 3
Kovachii's Alice-Tai-Haku - ÖKL 2
Slåboda's Cola Light -
ÖKL 2

Championklass
Rowleys Sailor Moon - CHKK 1 CK BT 1 CACIB BIM

Veteranklass
Jappetit's Elvira of Floy to Noiden - VETKK 1 CK BT 3 BIR-vet BIS-3 vet


  INT MALMÖ 18/3 - Rose-Marie Emery 

Juniorklass
Tropisk White of Andy - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Unghundklass
Kullhagas Subarashii Jookyaku - UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass
Kullhagas Great Pal - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT
Slåboda's Another Expensive Amigo - ÖKl 1 ÖKk 2 CK BH 3
Bonzo S25871/2003 - ÖKL 1 ÖKK 3


Championklass
Enfloy'z Naijk The Charmant Prince - CHKK 1 CK BH 1 BIR

Unghundsklass
Wisexs Michiko The White Wonder - UKL 2

Öppenklass
Kullhagas Great Romance - ÖKL 2
Kullhagas Great White Woman -
ÖKL 2

Championklass
Kullhagas Pretty Queen - CHKK 1 CK BT 1BIM


  INT GÖTEBORG 6/1 - Claire Coxall, ENGLAND 

Unghundsklass
Rowleys Winner Takes It All - UKL 1UKK 1 CK
Hult Haga's Minoo - UKL 1 UKK 2

Öppenklass
Gullspira's Tasselago - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 3 CERT
Slåboda's Another Expensive Amigo - ÖKl 1 ÖKk 2 CK BH 4
Kullhagas Great Pal - ÖKL 1 ÖKK 3 BH R

Championklass
Moalitz Buttichello - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIM
Enfloy'z Naijk The Charmant Prince - CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB

Unghundsklass
Noidens Vit Som En Snö - UKL 1 UKK 1 CK BH 3 CERT
Moalitz Maldiva Moonshine -
UKL 2

Öppenklass
Ostara of M Early Summer JP - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT R
Lillsidans Almost Famous - ÖKL 1 ÖKK 2

Championklass
Rowleys Pride'N'Joy - CHKK 1 CK BT 1 CACIB BIR
Rowleys Neon Flash -
CHKK 2 CK BT 2
Noidens Pikachu - CHKK 3 CK BT 4


  NAT GÖTEBORG 5/1 - Karl-Erik Johansson

Unghundklass
Rowleys Winner Takes It All - UKL 1UKK 1 HP

Öppenklass
Kullhagas Great Pal - ÖKL 1 ÖKK 1CK BH 1 CERT BIR
Gullspira's Tasselago -
ÖKL 1 ÖKK 2

Unghundsklass
Mijano's Mariko - UKL KEP

Öppenklass
Ostara of M Early Summer JP - ÖKL 1 ÖKK 1
Lillsidans Almost Famous - ÖKL 1 ÖKK 2

Championklass
Rowleys Pride'N'Joy - CHKK 1 CK BT 1 BIM
Rowleys Neon Flash -
CHKK 2 CK BT 2