UTSTÄLLNING
SKK:s 2007

| BIR & BIM lista 2007 | Tillbaka till resultatsidan |

= nytt resultat vid updatering 2008-03-30


INT ÄLVSJÖ 16/12 Nordv-07 - Hanne Laine Jensen, DANMARK 

Juniorklass
LF C'Est Dakota Carlos Colorado -JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH R NORDJV-07!
Chezzay's Courage In Heart -JUNKL 1  JUNKK 2 HP
Noidens Atarashii Aizyoo - JUNKL 1 JUNKK 3
Confettie's Passion for Life- JUNKL 1 JUNKK 4

Unghundklass
Bogeyman Ever Smiling - UKL 1 UKK 1 HP
Wisexs Ludde -
UKL 2
Suki Da Yo's Bee On Time - UKL 3

Öppenklass
Rowleys Xorro of Felix - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 4 CERT
Stjärnsmällens Favorit -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK
Wisexs Kelvin -
ÖKL 1 ÖKK 3
Kovachii's Buchi -
ÖKL 1 ÖKK 4
Silvermånens Haldir - ÖKL 1 ÖKK R
Isumi's Shiro Fuyu Kin Kara Asagi - ÖKL 2
Stjärnsmällens Entusiast - ÖKL 2
Stjärnsmällens Right On Target - ÖKL 2
Wisexs Ultimate Challange - ÖKL 2

Championklass
Stjärnsmällens Fenomen 
-
CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR NORDV-07!
Noidens White Zimba of Hana -
CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB
Enfloy'z Oeddie Xellent Like Floy -
CHKK 3 CK BH 3
Noidens Right On Time -
CHKK 4 CK
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant -
CHKK R CK
Slåboda's Victory Challenge -
CHKK OPL CK
Isumi's Shiro Futsu Kingu O'Asagi -
CHKK OPL
Moalitz Hugo Highspirited - CHKK OPL
Rowleys Winner Takes It All - CHKK OPL
Slåboda's Rhydon Horn - CHKK OPL

Veteranklass
Rowleys Just Justin - VETKK 1 CK BIR-vet

Juniorklass
Confettie's Prima Donna - JUNKL 1 JUNKK 1 HP NORDJV-07!
Suki Da Yo's Chima -
JUNKL 1 JUNKK 2
Sakura Zensen Dakismeru - JUNKL 1 JUNKK 3
Chezzay's Chess A Royal Game - JUNKL 2
Kovachii's Disa Diores -
JUNKL 2

Unghundsklass
Rowleys Zhenya Takes It All - UKl 1 UKK 1
Slåboda's Double Amore - UKL 1 UKK 2
Kovachii's Citrina -
UKL 2

Öppenklass
Chezzay's Annie The Almighty - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 1 CERT CACIB BIM NORDV-07 CHAMPION!
Jasam's Beautiful Silvers Dream -
ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 R-CACIB
Noidens Snowstar of Geisha - ÖKL 1 ÖKK 3
Freddygårdens Light White Honey - ÖKL 1 ÖKK 4
Confettie's Sculpture Sushi - ÖKL 2
Isumi's Shiro Fairu Kuin Kara Asagi - ÖKL 2
Kovachii's Alice-Tai-Haku - ÖKL 2
Ostara of M Early Summer JP - ÖKL 2
Slåboda's Amazing Angel - ÖKL 2
Suki Da Yo's Amazing Angel -
ÖKL 2

Championklass
Rowleys Snow Queen - CHKK 1 CK BT 3
Rowleys Touch of Magic -
CHKK 2 CK BT 4
Rowleys Sailor Moon - CHKK 3 CK BT R
Rowleys Neon Flash - CHKK 4 CK
Silvermånens Frida-Li - CHKK R CK

Veteranklass
Bastängens Virvel - VETKK 1 HP BIM-vet


INT VÄXJÖ 3/11 - Clare Coxall, ENGLAND 

juniorklass
Noidens Atarashii Aizyoo - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH 4 CERT
Tropisk White of Sammy - JUNKL 1 JUNKK 2

Unghundklass
Kovachii's Buchi - UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass
Snölommans Alexander MacKenzie - ÖKL 1 ÖKK 1
Kullhagas Subarasii Jookyaku - ÖKL 2

Championklass
Noidens White Zimba of Hana -
CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR BIG-3
Kullhagas Subarasii Otokot -
CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB
Rowleys Winner Takes It All - CHKK 3 CK BH 3
Noidens Right On Time - CHKK 4
Kannibalen's Almighty Angus - CHKK R

Juniorklass
Sakura Zensen Dakismeru - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT R
Kullhagas Adorable Eloise - JUNKL 1 JUNKK 2
Aikimi's Akita - JUNKL 1 JUNKK 3

Unghundsklass
Japax Yrsa - UKL 1 UKK 1 CK BT 1 CERT CACIB BIM
Rowleys Angel Delight of Miki - UKL 1 UKK 2

Öppenklass
Noidens Snowstar of Geisha - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 R-CACIB
Kovachii's Alice Tai-Haku -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK
Slåboda's Money Penny -
ÖKL 1 ÖKK 3
Isumi's Shiro Desu Ó Amejisuto -
ÖKL 1 ÖKK 4
Chezzay's Annie The Almighty -
ÖKL 1 ÖKK R
Isumi's Shiro Dezato Amai - ÖKL 2

Championklass
Rowleys Neon Flash - CHKK 1 CK BT 3
Rowleys Touch of Magic -
CHKK 2 CK BT 4
Noidens Xpectant Vanilla Ice -
CHKK 3 CK
Rowleys Oriental Pearl to Isumis - CHKK 4
Noidens Vit Som En Snö - CHKK R
Kullhagas Pretty Queen - CHKK OPL
Noidens Pikachu - CHKK OPL


INT SUNDSVALL 6/10 - Vija Klucniece, 

Unghundklass
Bogeyman Ever Smiling - UKL 1 UKK 1 CK BH 4

Öppenklass
Bella Godiva's Defendente - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 3 CERT CHAMPION!
Isumi's Shiro Fuyu Kin Kara Asagi -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH R
Rowleys Veni Vidi Vici - ÖKL 2

Championklass
Noidens Right On Time -
CHKK 1 CK BH 1 BIR
Noidens White Zimba of Hana -
CHKK 2 CK BH 2 CACIB
Rowleys Paler Shade of White -
CHKK 3
Gunways White Moondust -
CHKK 4

Juniorklass
Sakura Zensen Dakismeru - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 2 CERT

Unghundsklass
Tinto's Glorious Honey - UKL 1 UKK 1 CK
Slåboda's Double Amore - UKL 2
Tinto's Gucci Girl -
UKL 1

Öppenklass
Noidens Snowstar of Geisha - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 3 CACIB
Noidens Sussie In Stardust - ÖKL 1 ÖKK 2 CK
Isi-Gota Thornbird -
ÖKL 1 ÖKK 3
Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi - ÖKL 1 ÖKK 4
Isumi's Shiro Desu Ó Amejisuto - ÖKL 2
Kullhagas Subarasii Bizin -
ÖKL 2

Championklass
Rowleys Oriental Pearl to Isumis - CHKK 1 CK BT 1 BIM
Noidens Xpectant Vanilla Ice -
CHKK 2 CK BT 4
Rowleys Sailor Moon - CHKK 3 CK BT R


NAT SOFIERO 8/9 - Iwona Urbanowska, 

Juniorklass
Nezumi Hime's Toki - JUNKL 1  JUNKK 1 CK BH 2
Tropisk White of Sammy - JUNKL 1 JUNKK 2

Öppenklass
Kullhagas Subarasii Otoko - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 1 CERT BIR CHAMPION!
Moalitz Jinko The Jewel -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH 3

Juniorklass
Kannibalen's Dizzie Shadowmoon - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 2

Unghundsklass
Kannibalen's Christmas Starshine - UKL 1 UKK 1 CK BT 1 CERT BIM
Kannibalen's Christmas Stardust -
UKL 1 UKK 2 CK BT 3
Kickitinas Beate-Dai -
UKL 1 UKK 3
Moalitz Maldiva Moonshine -
UKL 1 UKK 4


INT HÖGBO BRUK 2/9 - Espen Engh, NORGE

Juniorklass
Mellskogen's Yankee Little Fridolf - JUNKL 1  JUNKK 1

Unghundsklass
Wisexs Kelvin - UKL 1 UKK 1 CK BH 3
Wisexs Kenzo A Million Winner - UKL 1 UKK 2 HP
Kovachii's Buchi -
UKL 2
Moalitz Matrix Mastermind -
UKL 3

Öppenklass
Rowleys Yama-Fuji of Joy - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 1 CERT CACIB BIM CHAMPION!
Snöblommans Alexander MacKenzie -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH R
Moalitz Joker The Jackpot -
ÖKL 2
Rowleys Veni Vidi Vici - ÖKL 2

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK 1 CK BH 2 R-CACIB
Moalitz Hugo Highspirited - CHKK 2 CK BH 4
Rowleys Winner Takes It All -
CHKK 3 CK
Fröboda's White-Ackiro - CHKK 4
Silvermånens Faramir -
CHKK R

Juniorklass
Artic Fox's Snowhite Cindy - JUNKL 1 JUNKK 1 CK CERT
Mellskogen's Young And Pretty Pike -
JUNKL 1 JUNKK 2 HP
Mellskogen's Yummy Little Selma - JUNKL 2
Stjärnsmällens Geisha Girl -
JUNKL 2

Unghundsklass
Rowleys Zhenya Takes It All - UKL 1 UKK 1 HP
Moalitz Lova Lavendel - UKL 2
Tinto's Gucci Girl -
UKL 2

Öppenklass

Snöblommans Amber Queen -
ÖKL 1 ÖKK 1
Isumi's Shiro Desato Amai - ÖKL 2
Silvermånens Galadriel -
ÖKL 2

Championklass
Rowleys Sailor Moon - CHKK 1 CK BT 2 CACIB
Enfloy'z Novaah-Lee A Charmant Lady -
CHKK 2 CK BT 3 R-CACIB
Rowleys Pride'N' Joy - CHKK 3 CK BT R

Veteranklass
Jappetit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK BT 1 BIR BIR-vet BIS-1 vet
Noidens Kwannon for Rowleys -
VETKK 2 CK BT 4


NAT ÖLAND 1/9 - Rita Kadike-Skadina, LETTLAND

Juniorklass
Tropisk White of Sammy - JUNKL 1  JUNKK 1 HP

Öppenklass
Isumi's Shiro Futsu Kingu O'Asagi - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT CHAMPION!
Isumi's Shiro Fuyu Kin Kara Asagi - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 3

Championklass
Isumi's Shiro Chi Kara Corey - CHKK 1 CK BH 1 BIR

Öppenklass
Isumi's Shiro Desu Ó Amejisuto -
ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 CERT
Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK BT 3

Championklass
Rowleys Oriental Pearl to Isumis - CHKK 1 CK BT 1 BIM


NAT ALMARE-STÄKET 26/8 - Kurt NIlsson

Juniorklass
Wisexs Ludde - JUNKL 1  JUNKK 1
Jappetasens Zlatan -
JUNKL 2

Unghundsklass
Wisexs Kelvin - UKL 1 UKK 1 CK BH 2 CERT

Championklass
Noidens Right On Time - CHKK 1 CK BH 1 BIR BIG-4
Noidens White Zimba of Hana -
CHKK 2 CK BH 3
Vitagårdens Silver Baron von Elf - CHKK 3

Juniorklass
Sakura Zensen Dakismeru - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 1 CERT BIM

Unghundsklass
Slåboda's Double Amore - UKL 1 UKK 1

Öppenklass

Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi -
ÖKL 1 ÖKK 1

Championklass
Noidens Xpectant Vanilla Ice - CHKK 1 CK BT 2


NAT NYKÖPING 19/8 - Liz-Beth Karlsson Liljeqvist

Juniorklass
Confettie's Passion for Life - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH 3 CERT

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK 1 CK BH 2
Rowleys Winner Takes It All -
CHKK 2 CK BH 4
Enfloy'z Oeddie Xellent Like Floy -
CHKK 3

Veteranklass
Rowleys Jack Frost -
VETKK 1 CK BH 1 BIR BIG-3 BIR-vet

Juniorklass
Rowleys Angels Delight of Miki - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 4 CERT
Artic Fox's Snowhite Cessan -
JUNKL 1 JUNKL 2

Öppenklass

Suki Da Yo's Amazing Angel -
ÖKL 1 ÖKK 1
Confettie's Sculpture Sushi - ÖKL 1 ÖKK 2

Championklass
Rowleys Sailor Moon - CHKK 1 CK BT 2
Enfloy'z Novaah-Lee A Charmant Lady -
CHKK 2 CK BT 3

Veteranklass
Noidens Kwannon for Rowleys - VETKK 1 CK BT 1 BIM BIM-vet


INT NORRKÖPING 18/8 - Tino Pehar, KROATIEN

Öppenklass
Enfloy'z Oeddie Xellent Like Floy - ÖKL 1 ÖKK 1CK BH 3 CERT R-CACIB CHAMPION!

Championklass
Slåboda's Zilver Bow - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIM
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant -
CHKK 2 CK BH 4
Kullhagas Great Pal - CHKK 3
Rowleys Winner Takes It All - CHKK 4

Veteranklass
Rowleys Jack Frost - VETKK 1 CK BH 2 BIR-vet

Juniorklass
Rowleys Angels Delight of Miki - JUNKL 1 JUNKK 1 CK

Öppenklass

Enfloy'z Novaah-Lee A Charmant Lady -
ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 CERT CACIB CHAMPION!

Championklass
Rowleys Snow Queen - CHKK 1 CK BT 3 R-CACIB
Rowleys Sailor Moon -
CHKK 2 CK BT 4

Veteranklass
Jappetit's Floy-Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK BT 1 BIR BIR-vet
Noidens Kwannon for Rowleys - VETKK 2 CK BT R


INT RONNEBY 12/8 - Peter L Jensen, DANMARK

Öppenklass
Wisexs Zacki - ÖKL 1 ÖKK 1

Juniorklass
Kannibalen's Dizzie Shadowmoon - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Amie S51793/2006 - JUNKL 1 JUNKK 2 HP

Unghundsklass
Kannibalen's Christmas Stardust - UKL 1 UKK 1 CK BT 1 CERT CACIB BIR
Kannibalen's Christmas Starshine -
UKL 1 UKK 2 HP

Öppenklass
Wisexs Michiko The White Wonder - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 R-CACIB
White Clan's Shai -
ÖKL 1 ÖKK 2
Kullhagas Great Zeo-Yeng - ÖKL 2


NAT ASKERSUND 11/8 - Hans-Åke Sperne

Championklass
Noidens Right On Time - CHKK 1 CK BH 1 BIR
Rowleys Winner Takes It All -
CHKK 2 CK BH 2

Juniorklass
Artic Fox's Snowhite Cindy - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 3 CERT
Stjärnsmällens Geisha Girl - JUNKL 1 JUNKK 2
Noidens Zuzzie The Great Tysongirl -
JUNKL 1 JUNKK 3

Öppenklass

Rowleys Sailor Moon -
CHKK 1 CK BT 1 BIM

Veteranklass
Noidens Kwannon for Rowleys - VETKK 1 CK BT 2 BIR-vet


INT SVENSTAVIK 4/8 - Göran Hallberger

Unghundsklass
Wisexs Kenzo A Million Winner - UKL 1 UKK 1 CK BH 3

Öppenklass
Enfloy'z Oeddie Xellent Like Floy - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT R-CACIB
Isumi's Shrio Futsu Kingu O'Asagi -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH 4
Isumi's Shiro Eiheiji  Tanbo - ÖKL 1 ÖKK 3

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR BIG-3
Gunways White Moondust -
CHKK 2

Öppenklass
Enfloy'z Novaah-Lee A Charmant Lady -
ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 CERT CACIB
Isumi's Shiro Fuse Sho Kara Asagi -
ÖKL 1 ÖKK 2
Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi -
ÖKL 1 ÖKK 3
Donåsens Dona Belle D'La Zorg - ÖKL 1 ÖKK 4
Isumi's Shiro Desu Ó Amejisuto - ÖKL 2

Veteranklass
Jappetit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK BT 1 BIM BIR-vet BIS-2 vet


NAT RANSÄTER 29/7 - Kari Hansen Granaas, NORGE

Juniorklass
Kovachii's Calypso Sacha - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Unghundsklass
Wisexs Kenzo A Million Winner - UKL 1 UKK 1 CK BH 3

Öppenklass
Largobo Keiko - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 1 CERT BIR CHAMPION!
Sitola's Towada of Mojjo -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH 2
Moalitz Joker The Jackpot - ÖKl 1ÖKk 3

Juniorklass
Stjärnsmällens Geisha Girl - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Unghundsklass
Mijano's Kenichi - UKL 1 UKK 1 CK BT 2
Lyngåsens White Beauty -
UKL 1 UKK 2 HP

Öppenklass

Elita av Fjascho -
ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 1 CERT BIM
Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK BT 3
Ånaryds Selma - ÖKL 2


INT VÄSTERÅS 22/7 - Nils-Arne Törnlöv

Unghundsklass
Kovachii's Butchi - UKL 1 UKK 1

Öppenklass
Rowleys Yuki-Chan of Joy - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT CACIB CHAMPION!
Little Yokohama Kenzo - ÖKL 1 ÖKK 2 CK
Rowleys Son of A Gun - ÖKL 1 ÖKK 3
Kalabalik Attack of Felix - ÖKL 2

Championklass
Jasam's Very Tasty Grandson D'Akido - CHKK 1 CK BH 3 R-CACIB
Noidens Right On Time - CHKK 2 CK BH 4
Moalitz Hugo Highspirited -
CHKK 3 CK BH R
Noidens White Zimba of Hana -
CHKK 4 CK
Jasam's Interesting Silver Boy - CHKK R CK
Tamilan Quick'Silver - CHKK OPL CK

Veteranklass
Jasam's Great Showman to Akido - VETKK 1 CK BH 1 BIM BIR-vet

Juniorklass
Kovachii's Citrina - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Almarven's Emiko -
JUNKL 0

Unghundsklass
Slåboda's Double Amore - UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass

Tinto's Ellie On Time To Noiden -
ÖKL 1 ÖKk 1 CK BT R CERT CHAMPION!
Isumi's Shiro Funaki Sachi O'Asagi -
ÖKL 1 ÖKK 2

Championklass
Tamilan Only One - CHKK 1 CK BT 1 CACIB BIR BIG-4
Rowleys Sailor Moon -
CHKK 2 CK BT 2 R-CACIB
Rowleys Xtravaganzia of Felix -
CHKK 3 CK BT 3
Rowleys Party Diva - CHKK 4 CK
Pretty Touch Chachacaramel - CHKK R CK
Jasam's Xpensive Kiwi for Noidens - CHKK OPL CK

Veteranklass
Noidens Kwannon for Rowleys - VETKK 1 CK BT 4 BIM-vet


NAT ALFTA 14/7 - Kim Vigsø Nielsen, DANMARK

Öppenklass
Enfloy'z Oeddie Xellent Like Floy - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 1 CERT BIM
Silvermånens Herakles -
ÖKL 1 ÖKK 2
Moalitz Joker The Jackpot -
ÖKL 1 ÖKK 3
Silvermånens Haldir -
ÖKL 1 ÖKL 4
Rowleys Veni Vidi Vici -
ÖKL 2

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK 1 CK BH 2

Öppenklass
Enfloy'z Novaah-Lee A Charmant Lady -
ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 CERT
Confettie's Super Nova
- ÖKL 2
Silvermånens Galadriel - ÖKL 2

Veteranklass
Jappetit's Floy'Ina Lee of Floy - VETKK 1 CK BT 1 BIR BIG-3 BIR-vet
Shiromi's Shinzoku -
VETKK 2 HP


INT TVÅÅKER 14/7 - Britta Roos-Börjesson

Juniorklass
Mijano's Giant Arata - JUNKL 1 JUNKK 1

Öppenklass
Varvara's Dakota Datastrofe - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT R-CACIB CHAMPION!
Freddygårdens Great White Lion -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH 3
Largo Keiko -
ÖKL 1 ÖKK 3
Kullhagas Subarasii Otoko -
ÖKL 1 ÖKL 4
Jasam's Romance At New Year -
ÖKL 1 ÖKK R

Championklass
Rowleys Wait'N' See - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIM
Hult Haga's Minoo - CHKK 2 CK BH 4
Kullhagas Great Pal -CHKK 3 CK BH R

Junorklass
Amie S51793/2006 - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Kannibalen's Dizzie Shadowmoon -
JUNKL 1 JUNKK 2 HP
Hult Haga's Snowflakes - JUNKL 0 Rapporteringskod A

Unghundsklass
Kannibalens Christmas Stardust - UKL 1 UKK 1 HP
Kannibalens Christmas Starshine -
UKL 2
Lyngåsen's White Beauty -
UKL 2

Öppenklass
Jasam's Silvers Dream -
ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 1 CERT CACIB BIR BIG-4
Wisexs Michiko The White Wonder
- ÖKL 1 ÖKK 2


NAT TVÅÅKER 13/7 - Dan Ericsson

Juniorklass
Tropisk White of Sammy - JUNKL 1 JUNKK 1
Mijano's Giant Arata - JUNKL 2

Öppenklass
Rowleys Wait'N' See - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 1 CERT BIR CHAMPION!
Varvara's Dakota Datastrofe -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH 2
Freddygårdens Great White Lion -
ÖKL 1 ÖKK CK BH 3
Largo Keiko -
ÖKL 1 ÖKK 4
Jasam's Romance At New Year -
ÖKL 1 ÖKK R
Kullhagas Subarasii Otoko -
ÖKL 1
White Clan's Omiko -
ÖKL 2

Junorklass
Hult Haga's Snowflakes - JUNKL 1 JUNKK 1
Amie
S51793/2006 - JUNKL 1 JUNKK 2

Unghundsklass
Lyngåsen's White Beauty - UKL 1 UKK 1 CK BT 3

Öppenklass
Jasam's Silvers Dream -
ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 1 CERT BIM
Wisexs Michiko The White Wonder
- ÖKL 1 ÖKK 2
Tropisk White of Daim

Championklass
Rowleys Snow Queen - CHKK 1 CK BT 2


INT PITEÅ 7/7 - Jahn Stääv

Juniorklass
Moalitz Matrix Mastermind - JUNKL 3

Unghundsklass
Slåboda's Double Standard - UKL 1 UKK CK BH 3

Öppenklass
Gunways White Moondust - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT R-CACIB CHAMPION!

Championklass
Moalitz Hugo Highspirited - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIM

Junorklass
Jappelinas Fazoko - JUNKL 2

Unghundsklass
Moalitz Lova Lavendel - UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass
Donorei Delizia -
ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 1 CERT CACIB BIR CHAMPION!
Isi-Gota Thornbird
- ÖKL 1 ÖKK 2


INT GÄLLIVARE 1/7 - Malgorza Supronowicz, POLEN

Juniorklass
Moalitz Matrix Mastermind - JUNKL 2

Unghundsklass
Slåboda's Double Standard - UKL 1 UKK CK BH 3

Öppenklass
Donorei Fryon - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 1 CERT CACIB BIR
Noidens Stars of Gutten - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH 4

Championklass
Moalitz Hugo Highspirited - CHKK 1 CK BH 2 R-CACIB

Veteranklass
Zeus S52757/96 - VETKK 1 CK BH R BIR-vet

Junorklass
Jappelinas Fazoko - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Unghundsklass
Moalitz Lova Lavendel - UKL 1 UKK 1 CK BT 3
Noblewhite Charmant Fleur -
UKL 1 UKK 2 CK BT R

Öppenklass
Tamilan Only One - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 1 CERT CACIB BIM CHAMPION!
Isi-Gota Thornbird
- ÖKL 1 ÖKK 2 CK BT 2 R-CACIB
Kullhagas Subarasii Bizin - ÖKL 1 ÖKK 3 CK BT 4


INT BORÅS 30/6 - Hans Almgren

Juniorklass
Bogeyman Ever Smiling - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH 3 CERT

Unghundsklass
Kickitinas Beppe-Taro - UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass
Kullhagas Subarasii Otoko - ÖKL 1 ÖKK 1

Championklass
Noidens White Zimba of Hana - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR
Hult Haga's Minoo - CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB

Junorklass
Confettie's Prima Donna - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 1 CERT BIM
Kullhagas Adorable Betty-Bop - JUNKL 1 JUNKK 2
Hult Haga's Snowflakes - JUNKL 0 Rapporteringkod A 

Unghundsklass
Kannibalen's Christmas Starshine - UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass
Noidens Xpectant Vanilla Ice - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 CACIB

Championklass
Noidens Vit Som En Snö - CHKK 1 CK BT 3 R-CACIB


NAT VÄNNÄS 16/6 - Ralf Campbell, NORGE

Öppenklass
Isumi's Shiro Futsu Kingu O'Asagi - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT
Gunways White Moondust - ÖKL 2

Championklass
Isumi's Shiro Chi Kara Corey - CHKK 1 CK BH 1 BIR BIG-2

Unghundsklass
Isi-Gota Thornbird - UKL 1 UKK 1 HP
Vinorets Yukiko Can-Can 
- UKL 2

Öppenklass
Vita Ligans Blondie - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 1 CERT BIM CHAMPION!


NAT AVESTA 16/6 - Jahn Stääv

Juniorklass
Aron S32923/2006 - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH R

Unghundsklass
Wisexs Kenzo A Million Winner - UKL 1 UKK 1 CK BH 3
silvermånens Haldir - UKL 1 UKK 2

Öppenklass
Rowleys Son of A Gun - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT
Stjärnsmällens Favorit - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH 4

Championklass
Noidens Right On Time - CHKK 1 CK BH 1 BIR

Unghundsklass
Slåboda's Double Amore - UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass
Rowleys Xtravaganzia of Felix - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 CERT CHAMPION!
Noidens Xpectant Vanilla Ice - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BT 3
Silvermånens Galadriel - ÖKL 1 ÖKK 3

Championklass
Rowleys Party Diva - CHKK 1 CK BT 1 BIM


NAT NORRKÖPING 10/6 - Douglas Sidebottom, AUSTRALIEN

Juniorklass
Suki Da Yo's Better Bee Good - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH 2 CERT

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK 1 CK BH 1 BIM

Unghundsklass
Suki Da Yo's Amazing Angel - UKL 1 UKK 1 CK BT 3

Öppenklass
Noidens Vit Som En Snö - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 CERT

Veteranklass
Jappetit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK BT 1 BIR BIR-vet


NAT VÄNERSBORG 9/6 - Kenneth Edh

Öppenklass
Moalitz Joker The Jackpot - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT
Enfloy'z Oeddie Xellent Like Floy -
ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH 3
Arragon
S40208/2005 - ÖKL 1 ÖKK 3 CK BH 4
Moalitz Jinko The Jewel - ÖKL 1 ÖKK 4
Kullhagas Subarasii Musuko - ÖKL 2

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK 1 CK BH 1 BIR

Juniorklass
Moalitz Maldiva Moonshine - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 3

Unghundsklass
Mijano's Kenichi - UKL 1 UKK 1 CK BT 2 CERT

Öppenklass
Mijano's Mariko - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 4

Veteranklass
Jappetit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 1 CK BT 1 BIM BIR-vet


NAT PITEÅ 19/5 - Ruoli Kanzou,

 

INGEN DELTAGANDE HANE!

Unghundsklass
Moalitz Lilly-Rose Lee - UKL 1 UKK 1 CK BT 1 CERT BIR
Isi-Gota Thornbird - UKL 1 UKK 2 CK BT 2

Öppenklass
Kullhagas Subarasii Bizin - ÖKL 1 ÖKK 1


NAT HÄSSLEHOLM 19/5 - Chie Ejima, JAPAN

Juniorklass
Moalitz Matrix Mastermind - JUNKL 2

Öppenklass
Kullhagas Subarasii Otoko - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 3 CERT

Championklass
Moalitz Hugo Highspirited - CHKK 1 CK BH 1 BIR
Enfloy'z Naijk The Charmant Prince - CHKK 2 CK BH 2

Juniorklass
Japax Yrsa - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 3
Amie S51793/2006 - JUNKL 2

Unghundsklass
Chezzay's Annie The Almighty - UKL 1 UKK 1 CK BT 1 CERT BIM
Kannibalens Christmas Starhine
- UKL 1 UKK 2

Kannibalens Christmas Stardust - UKL 1 UKK 3
Moalitz Lova Lavendel
- UKL 2

Öppenklass
Japax Xln't Wonderful Wilma - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2
Tropisk White of Daim - ÖKL 2
Wisexs Michiko The White Wonder - ÖKL 2


INT HÄSSLEHOLM 18/5 - Elisabeth Spillman

Juniorklass
Moalitz Matrix Mastermind - JUNKL 1 JUNKK 1 CK 2 BH CERT
Gullspira’s Airan - JUNKL 2

Öppenklass
Kullhagas Subarasii Otoko - ÖKL 1 ÖKK 1

Championklass
Moalitz Hugo Highspirited - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR
Enfloy'z Naijk The Charmant Prince - CHKK 2 CK BH 3 R-CACIB

Juniorklass
Amie S51793/2006 - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Japax Yrsa - JUNKL 1 JUNKK 2

Unghundsklass
Chezzay's Annie The Almighty - UKL 1 UKK 1 CK BT 1 CERT CACIB BIM
Moalitz Lova Lavendel - UKL 1 UKK 2 HP
Kannibalens Christmas Starhine - UKL 1 UKK 3

Öppenklass
Japax Xln't Wonderful Wilma - ÖKL 2
Wisexs Michiko The White Wonder - ÖKL 2


INT ÖSTERBYBRUK 12/5  SV-07 - Elena Spector, ARGENTINA

Juniorklass
Bogeyman Ever Smiling - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH 3 CERT
Suki Da Yo’s Better Bee Good - JUNKL 1 JUNKK 2 HP

Unghundsklass
Isumi's Shiro Futsu Kingu O'Asagi
- UKL 1 UKK 1 CK BH R
Noblewhite King of Heats
- UKL 1 UKK 2 HP
Rowleys Yama-Fuji of Joy - UKL 1 UKK 3

Öppenklass
Tinto’s Beautiful Ninja - ÖKL 1 ÖKK 1 CK

Championklass
Stjärnsmällens Fenomen - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR SV-07!
Noidens White Zimba of Hana - CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB
Moalitz Hugo Highspirited - CHKK 3 CK BH 4
Rowleys Paler Shade of White - CHKK 4
Noidens Right On Time - CHKK R
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK OPL
Moalitz Gizmo The Good - CHKK OPL

Rowleys Winner Takes It All
-
CHKK OPL
Wisexs Ur-Go - CHKK OPL

Unghundsklass
Isumi's Shiro Funaki Sachi o'Asagi  - UKL 1 UKK 1 CK 
Moalitz Ling Luckyheart -
UKL 1 UKK 2
Chezzay's Annie The Almighty - UKL 1 UKK 3

Öppenklass
Jasam's Xpensive Kiwi for Noidens - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT R CERT CHAMPION!
Noidens White Kataya The New Star - ÖKL 1 ÖKK 2
Moalitz Ginsa The Graceful - ÖKL 1 ÖKK 3
Moalitz Kryssmynta Starbright - ÖKL 1 ÖKK 4
Confettie's Super Nova - ÖKL 1 ÖKK R

Championklass
Rowleys Party Diva - CHKK 1 CK BT 1 CACIB BIM SV-07!
Freddygårdens Alita In White - CHKK 2 CK BT 2 R-CACIB
Rowleys Sailor Moon - CHKK 3 CK BT 4

Veteranklass
Noidens Kwannon for Rowleys - VETKK 1 CK BT 3 BIR-vet
Jappetit's Floy'Ina-Lee of Floy - VETKK 2


NAT LARV 5/5 - Ove Germundsson

Juniorklass
Mijano’s Giant Arata - JUNKL 1 JUNKK 1 HP

Unghundsklass
Wisexs Kelvin - UKL 1 UKK 1 CK BH 2 CERT
Arragon - UKL 1 UKK 2 HP

Öppenklass
Moalitz Joker The Jackpot - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 3
Enfloy'z Oeddie Xellent Like Floy - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH 4
Moalitz Jinko The Jewel -
ÖKL 1 ÖKK 3
Kullhagas Subarasii Musuko - ÖKL 1 ÖKK 4
Wisexs Zimon - ÖKL 2

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK 1 CK BH 1 BIR
Vitagårdens Silver Baron von Elf
- CHKK 2 CK BH R

Juniorklass
Hult Haga’s Snowflakes - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Smartys Arwen - JUNKL 1 JUNKK 2 HP
Benito S46264/2006 - JUNKL 1 JUNKK 3
Moalitz Maldiva Moonshine - JUNKL 1 JUNKK 4

Unghundsklass
Kannibalens Christmas Starhine - UKL 1 UKK 1 CK BT 1 CERT BIM
Slåboda’s Double Up -
UKL 1 UKK 2 CK BT 3

Öppenklass
Mijano's Mariko - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2
Enfloy'z Novaah-Lee A Charmant Lady - ÖKL 1 ÖKK 2
Slåboda's Just A Starlight - ÖKL 2


NAT VÄSTERÅS 21/4 - Henrik Johansson

Juniorklass
Bogeyman Ever Smiling - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BH 3 CERT

Unghundsklass
Kovachii’s Buchi -
UKL 2
Rowleys Yama-Fuji of Joy - UKL 0 rapporteringskod A

Öppenklass
Rowleys Son of A Gun - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 4
Stjärnsmällens Favorit - ÖKL 1 ÖKK 2
Tinto’s Beautiful Ninja -
ÖKL 2

Championklass
Noidens White Zimba of Hana - CHKK 1 CK BH 1 BIR
Rowleys Paler Shade of White - CHKK 2 CK BH 2
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant
- CHKK 3 CK BH R
Vitagårdens Silver Baron von Elf - CHKK 4

Veteranklass
Confettie's Tyson - VETKK 1 CK BIM-vet

Juniorklass
Kovachii’s Cristata - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 3
Rowleys Angels Delight of Miki - JUNKL 1 JUNKK 2 HP
Kovachii’s Citrina -
JUNKL 2

Öppenklass
Noidens Xpectant Vanilla Ice - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 2 CERT
Noidens Vit Som En Snö - ÖKL 1 ÖKK 2
Enfloy'z Novaah-Lee A Charmant Lady - ÖKL 1 ÖKK 3
Stjärnsmällen Eternell - ÖKL 2

Veteranklass
Noidens Kwannon for Rowleys - VETKK 1 CK BT 1 BIM BIR-vet


INT ÄLVSJÖ 8/4 - Paul Stanton

Juniorklass
Suki Da Yo’s Better Bee Good - JUNKL 1 JUNKK 1 CK

Unghundsklass
Wisexs Kelvin
- UKL 1 UKK 1 CK
Kovachii’s Buchi - UKL 2
Stjärnsmällens Right On Target - UKL 2 

Öppenklass
Vitagårdens Silver Baron von Elf - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 4 CERT CHAMPION!
Icefox –Yukiko - ÖKL 2
Stjärnsmällen Entusiast - ÖKL 2
Wisexs Zimon -ÖKL 2

Championklass
Enfloy'z Northern Cozmoz D'Charmant - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIM
Rowleys Paler Shade of White - CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB

Noidens Right On Time
-
CHKK 3 CK BH 3
Moalitz Hugo Highspirited - CHKK 4 CK BH R
Rowleys Winner Takes It All -
CHKK R
Moalitz Gizmo The Good -
CHKK OPL
Noidens White Zimba of Hana - CHKK OPL

Juniorklass
Confettie’s Filippa Filipin - JUNKL 1 JUNKK 1 HP
Rowleys Zhenya Takes It All - JUNKL 1 JUNKK 2 HP
Kovachii’s Citrina -
JUNKL 2
Slåboda’s Double Amore - JUNKL 2

Unghundsklass
Moalitz Lova Lavendel - UKL 1 UKK 1

Öppenklass
Jasam's Xpensive Kiwi for Noidens - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 4 CERT
Enfloy'z Novaah-Lee A Charmant Lady - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BT R
Noidens White Kataya The New Star - ÖKL 2
Slåboda's Cola Light - ÖKL 2

Championklass
Rowleys Party Diva - CHKK 1 CK BT 2 CACIB
Rowleys Sailor Moon - CHKK 2 CK BT 3 R-CACIB
Lillsidans Asian Girl -
CHKK 3 

Veteranklass
Noidens Kwannon for Rowleys - VETKK 1 CK BT 1 BIR BIR-vet


INT MALMÖ 18/3 - Martha Heine, TYSKLAND

Unghundsklass
Kullhagas Subarasii Otoko -
UKL 1 UKK 1 CK
Absolut White's Lillebror  - UKL 2

Öppenklass
Moalitz Hugo Highspirited - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 4 CERT CHAMPION!
Kannibalen's Bouncing Budda - ÖKL 1 ÖKK 2 CK BH R
Bonzo S25871/2003 - ÖKL 2

Championklass
Kannibalens Almighty Angus - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIR
Kannibalen's Brave Sir Robin
- CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB
Kullhagas Great Pal - CHKK 3 CK BH 3

Juniorklass
Hult Haga’s Snowflakes - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 1 CERT BIM
Kannibalens Christmas Starhine - JUNKL 1 JUNKK 2 CK BT 2
Kannibalens Christmas Stardust - JUNKL 1 JUNKK 3 HP

Öppenklass
Tropisk White of Daim - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BT 3 CACIB
Moalitz Hedda Heart - ÖKL 2
Tropisk White of Cola
- ÖKL 2

 


INT GÖTEBORG 5/1 - James Hayward

Juniorklass
Kovachii’s Buchi - JUNKL 2

Unghundsklass
Moalitz Jinko The Jewel
- UKL 2

Öppenklass
Kullhagas Subarasii Otoko - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 4 CERT

Championklass
Hult Haga's Minoo - CHKK 1 CK BH 1 CACIB BIM
Kannibalens Almighty Angus
- CHKK 2 CK BH 2 R-CACIB
Kullhagas Great Pal - CHKK 3 CK BH 3

Juniorklass
Kannibalens Christmas Starhine - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 3
Moalitz Maldiva Moonshine - JUNKL 1 JUNKK 2 HP
Jasam’s Beautiful Silvers Dream - JUNKL 1 JUNKK 3 HP

Unghundsklass
Chezzay's Annie The Almighty - UKL 1 UKK 1 CK BT 1 CERT CACIB BIR
Alva-Aiko S32068/2005 - UKL 2

Öppenklass
Slåboda's Money Penny - ÖKL 2

Championklass
Rowleys Touch of Magic  - CHKK 1 CK BT 2 R-CACIB


NAT GÖTEBORG 4/1 - Kurt Nilsson

Juniorklass
Kovachii’s Buchi - JUNKL 2

Unghundsklass
Moalitz Jinko The Jewel
- UKL 1 UKK 1 HP

Öppenklass
Kullhagas Subarasii Musuko - ÖKL 1 ÖKK 1 CK BH 2 CERT
Kullhagas Subarasii Otoko 
- ÖKL 1 ÖKK 2

Championklass
Kannibalens Almighty Angus - CHKK 2 CK BH 1 BIR

Juniorklass
Jasam’s Beautiful Silvers Dream - JUNKL 1 JUNKK 1 CK BT 2 CERT
Kannibalens Christmas Starhine - JUNKL 2

Öppenklass
Slåboda's Money Penny - ÖKL 1 ÖKK 1
Tropisk White of Daim - ÖKL 2


Championklass
Rowleys Touch of Magic  - CHKK 1 CK BT 1 BIM